28 września dziewczyny z klasy 5B urządziły chłopcom imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Gdy chłopcy weszli do klasy, zdziwili się widząc stół pełen słodyczy.

CZWARTKI LA

W BRZEGU

Dobiegła końca jesienna edycja czwartków LA . Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, osiągając wysokie wyniki sportowe, o czym świadczy duża ilość zdobytych dyplomów.

W Gminie Brzeg od 2015 r. działa program Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki „SMOK” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Program umożliwia przygotowanie ogólnorozwojowe i sprawnościowe dzieci uczestniczących w tym programie. Program ten finansowany jest przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem programu jest szkolenie dziewcząt klas IV-VI szkół podstawowych w zakresie koszykówki. Dzieci z klas IV trenują w poniedziałki i czwartki (w godz. 14.30- 16.00).

Gorączka futbolowa ogarnęła wszystkich, można by rzec, że nawet cały świat, bo wszyscy " lubią piłkę kopać". Również i naszą świetlicę opanował mundialowy duch, nie mogło być inaczej, skoro od kilku miesięcy systematycznie rozgrywane były mecze w Piłkarzyki. Pomysłodawcą Świetlicowego Turnieju w Piłkarzyki - " Mundial 2018" był p. Janusz Pawlak, nauczyciel wycowania fizycznego i trener sportowy. Z jego pomocą i instruktażem" przeprowadziłyśmy ten nasz "mundial". Wszystko odbyło się jak w

21 czerwca pożegnać nam przyszło „głównego rektora naszej Akademii, jegomościa Piotra Rajtara, który jedenaście roków niestrudzenie ten urząd piastował”- obwieścił patron PSP 3, Jan Kochanowski z dworem swoim na święto przybyły. Uroczystość swą obecnością zaszczycili Starosta Powiatu pan Maciej Stefański, Burmistrz Miasta, pan Jerzy Wrębiak, pani Barbara Mrowiec z Rady Miasta oraz pani Nadzieja Nawrocka, zastępca przewodniczącego ZNP i pan Jacek Hargot z Rady Powiatu Brzeskiego.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca finalistów i laureatów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych, co zakwalifikowało nas do wielu nagród w corocznym podsumowaniu Primus Inter Pares. Z dumą i radością spotkaliśmy się więc 12 czerwca w Sali Stropowej brzeskiego Ratusza, by uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Oto nazwiska naszych nagrodzonych:

Dnia 8 czerwca odbyła się V edycja turnieju szachowego „Kochanowski też grał w szachy” – „Turniej pod lipami”. Był to turniej zamykający sezon 2017/2018. Z naszej szkoły wystąpiła drużyna w składzie: Maciej Antonowicz, Grzegorz Frątczak i Piotr Kogut. W sumie na naszym szkolnym podwórku pod lipami spotkało się 23 szachistów ze wszystkich typów szkół, a w czasie przerw do grających dołączali chętni szachiści z młodszych klas. Wynik rozgrywek był następujący: Piotr zajął II miejsce – I należało do

Dwudziestego piątego maja w naszej szkole odbył się DZIEŃ CYFROWEGO BEZPIECZEŃSTWA. W ramach obchodów tego dnia w dużej sali gimnastycznej miało miejsce spotkanie uczniów klas I- VI z edukatorem zajmującym się tym tematem. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Chociaż nie były to dla nich nowe informacje, to z pewnością zaprezentowane w atrakcyjnej formie pokazu multimedialnego zostaną przez nich zapamiętane na długie lata. Poza spotkaniem

W TYM NUMERZE:

- English Speaking Countries Ireland

- Rap joł

- Po co podróżować

- Czy warto żyć w świecie wyobraźni?

- Anaruk chłopiec z Grenlandii

MACIEK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Szkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej LA

Dnia 05.06.2018 r. w Opolu na stadionie „Opolskich Olimpijczyków” odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej LA. Nasz uczeń Maciej Dacyszyn w konkurencji skoku wzwyż zdobył złoty medal (wynik 150cm) i został MISTRZEM WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO!

MISTRZOSTWA POWIATU BRZESKIEGO

W TRÓJBOJU I CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W dniu 19.05.2018r na miejskim stadionie w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym . Nasza szkoła odniosła ogromny sukces . Dziewczęta zajęły I miejsce w trójboju (801 pkt ) i I miejsce czwórboju LA (962 pkt), a chłopcy uplasowali się na II miejscu w czwórboju LA (849 pkt). Uczennice awansowały do finału Wojewódzkiego.

Wycieczka na medal!

24 i 25 maja to dla klas 4a i 4d czas szczególny − wyjazd na wycieczkę w okolice Biskupiej Kopy. Dla wielu dzieci to pierwszy nocleg z dala od rodziny, a dla niektórych nawet pierwszy zdobyty szczyt.

Pierwszego dnia, poprowadzeni przez sympatycznego przewodnika Marcina krętymi ścieżkami, a nawet niezwykle stromą drabiną, zdobyliśmy Biskupią Kopę. Warto zauważyć, że niektórzy podczas tej męczącej, ale pełnej wrażeń wędrówki złapali prawdziwego górskiego bakcyla! Wieczorem, na terenie bardzo gościnnego i pięknie położonego schroniska Wieszczyna, zrobiliśmy sobie ognisko. Trzeba przyznać, że samodzielne pieczenie kiełbasek w prawdziwym ogniu też dla niektórych było nowością.

W dniu 17 maja 2018 r na krytej pływalni w Brzegu po raz kolejny odbyły się zawody pływackie dla brzeskich szkół podstawowych. Niezwykle udany okazał się występ naszych uczniów, którzy wrócili z dużą ilością medali. Drużyna chłopców obroniła I miejsce, a dziewczynki zajęły II miejsce. W konkurencjach indywidualnych nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:

W dniu 01.06.2018 r z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się Święto Sportu pod nazwą „ Trzymaj formę – usprawniaj się”.

Uczniowie klas starszych naszej szkoły mogli zmierzyć się w kategoriach indywidualnych, zespołowych , oraz konkursie plastycznym. Przez cztery godziny lekcyjne na hali sportowej, boisku szkolnym oraz trybunach hali sportowej uczniowie pokazywali swoje talenty sportowe oraz plastyczne.