Od wielu już lat dbamy o zdrowie w naszej szkole poprzez różnorodne akcje, propagujące i uczące zdrowego trybu życia, kierując się zasadą: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W ramach programu Trzymaj formę, Szkolne Koło PCK prowadzone przez panie Martę Hawrylów i Zofię Gac zorganizowało Tydzień Oświaty Zdrowotnej. "Tydzień zdrowia" był jednak wyjątkowy, ponieważ pod kierunkiem nauczycielek z ZSB, pani Marty Rabendy i pani Agaty Scąber, mogliśmy nauczyć się i zatańczyć  zumbę, zobaczyć, „który cukier

Dnia 27 kwietnia 2018r. odbyła się X edycja Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. W wokalnej imprezie udział wziął nasz zespół „Niezapominajki” z klasy I a,  który przygotowała p. Ewa Piekarczyk zdobywając II  miejsce w kategorii kl. I-III oraz Hanna Madej z klasy VI c, przygotowana przez p. Jolantę Mozolewską, w kategorii kl. IV – VI.

Od wielu lat także bierzemy udział w Festiwalu Artstycznym "Liść Dębu" i zawsze wracamy z laurami. W tym roku znów byliśmy pokaźną grupą. 

Wiosenna aura rozbudziła nie tylko przyrodę wokół nas, ale także naszych uczniów, którzy ukazywali jej piękno w swoich pracach plastycznych. Również ostatnio dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się układanie puzzli.Największą frajdę sprawia ułożenie np. 500 lub 1000 elementów. Jest to wtedy „praca wielu rąk i oczu”, bo każdy ma możliwość „dołożyć się” do wielkiego obrazka. Największą bystrością oka w tej zabawie zasłużył się uczeń kl. III c Jakub Drozd.

W sobotę byliśmy na turnieju szachowym na Zamku. Wcześniej wygraliśmy szkolny turniej dla klas I, II i III, a potem się przygotowywaliśmy z kolegami z VI c, Piotrkiem, Grześkiem i Maćkiem. W turnieju było 8 drużyn, a w każdej po 4 osoby: 3 chłopców i 1 dziewczyna. Jak graliśmy, byliśmy trochę zestresowani. Na przerwie bawiliśmy się w labiryncie przed Zamkiem. Dwie rundy wygraliśmy walkowerem. Przy okazji zwiedziliśmy Zamek i biegaliśmy po balkonie, który nazywa się krużganek. Było fajnie!

drużyna szachowa: Nina Adamska III c, Mateusz Jeka i Szymon Kościuk III a i Marcel Matuszczak III d, opiekun Jolanta Mozolewska

TYDZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

Obchodzimy Dzień Ziemi co roku. Co roku świętujemy go rozwiązując quizy, zagadki, bierzemy udział w konkursach. W tym roku na lekcjach przyrody rozwiązywaliśmy eko-test, odpowiadając na trudne pytania przyrodnicze.

EKO WARSZTATY W PSP 3 

Uczniowie klasy 6b i 6c mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Aglomerację Wrocławską. Pani prowadząca zajęcia w ciekawy sposób przedstawiła czynniki niesprzyjające Ziemi i jej zasobom, energetycznych szkodników, grabieżczy sposób wydobywania zasobów naturalnych oraz wiele innych działań człowieka niezgodnych z ekologią.

Wygrana w konkursie o Brzegu.

Nasi uczniowie, którzy przeszli eliminacje szkolne, wzięli udział w XVII konkursie MAŁY PRZEWODNIK PO BRZEGU. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z pomysłodawcą i twórcą konkursu Pawłem Kulczyckim. 

Tegoroczna edycja  Konkursu Języka Angielskiego „Easy English”  pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu, pana Jerzego Wrębiaka odbyła się w  naszej szkole w dniu 27.04.2018r. Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg konkursu były panie Ewa Piekarczyk i Jolanta Mozolewska. Do udziału w rozgrywkach językowych zaproszono uczniów klas trzecich brzeskich szkół podstawowych, którzy zdobyli czołowe miejsca na etapie międzyklasowym. 

Jako szkolna drużyna szachowa- Maciej Antonowicz, Grzegorz Frątczak i Piotr Kogut- zorganizowaliśmy turniej dla Starszej Grupy Wiekowej w gościnnej bibliotece szkolnej. Ze względu na nieparzystą ilość uczestników, Grzegorz musiał wziąć udział w turnieju. Ja- Maciej z Piotrem- mieliśmy role sędziów. Turniej wypadł w miarę dobrze, a zwycięzcą był nasz kolega Grzegorz. Drugie miejsce tuż za nim zajął Bartosz Rosiński z 6 b, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Kuba Stawarz z 6 c i Błażej Żuk z 4 d.

13.04.2018 r. był szczęśliwym piątkiem dla klasy 4 b. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych poświęconych sztuce pisania. Pani Małgorzata Młynarska odkryla przed nimi  tajniki tworzenia papieru i pergaminu, z którego powstawały pierwsze księgi. Dzieci poznały historię dziejów książki na przykładzie brzeskich księgozbiorów piastowskich. Miały okazję przekonać się,

W marcu bieżącego roku szkolnego, w ramach programu „Pomyśl, zanim spróbujesz” odbyło się w naszej szkole spotkanie, w którym wzięli udział rodzice uczniów klas VI i VII. Zaproszonym gościem była policjantka pracująca w brzeskiej Komendzie Policji. W czasie tego spotkania rodzicom zostały zaprezentowane przedmioty, które są używane przy korzystaniu ze środków odurzających. Wiele z tych przedmiotów wygląda jak normalne młodzieżowe gadżety (długopisy, piłeczki). Rodzice mogli zobaczyć je z bliska. Wielu z nich zadawało gościowi pytania. Spotkanie to pozwoliło uświadomić rodzicom, że dzieci i młodzież spędzają obecnie dużo czasu w gronie rówieśników i warto pamiętać o tym, że podlegają wpływowi, który nie zawsze jest korzystny.

Do tradycji Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku szkolnym 20 i 23 marca pierwszaki zostały zaproszone do naszej biblioteki na taką właśnie uroczystość. W czasie spotkania dzieci obejrzały przedstawienie o smutnej księżniczce, która zgubiła książkę i zajączku, który nie lubił czytać. Bohaterowie inscenizacji przybliżyli widzom tematykę szanowania książek, korzystania z biblioteki i zalet czytania. Scenariusz

z1.jpg z2.jpg z3.jpg  

26 marca 2018 w Zespole Szkół Zawodowych Nr1 w Brzegu odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych adresowana do gimnazjalistów oraz uczniów starszych klas szkół podstawowych powiatu brzeskiego. Uczestnicy konkursu popisywali się biegłością zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego oraz wiedzą o Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Dnia 14 03. 2018r. odbyła się w naszej szkole ,,XVII Olimpiada Wiedzy Religijnej” dla szkół podstawowych z Brzegu. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe IV-V i VI-VII. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Lum, Klaudia Turas, Aleksandra Góźdź oraz Kinga Aniśkiewicz. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się Pismem Świętym, wiedzą na temat Wielkiego Postu i Osoby Ducha Świętego oraz znajomością patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki, któremu poświęcony jest obecny rok. Był także czas na integrację, wspólne zabawy oraz skromny poczęstunek.