Tegoroczne Mikołajkowe show było naprawdę wielkie i wyjątkowe dzięki obecności Bartosza Lewandowskiego, który zrobił nam wszystkim najwspanialszy prezent prezentując swój „magiczny program”. W spotkaniu uczestniczyli również goście – burmistrz Brzegu, pan Jerzy Wrębiak oraz pani Barbara Mrowiec, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przed pokazem Bartka - absolwenta naszej szkoły, a syna pani Beaty Lewandowskiej, obejrzeliśmy program przygotowany przez panie Małgorzatę Szyrwińską i Beatę Lewandowską z klasami 4 d i 2 b z udziałem uczniów z klas 7 c i 8 b przygotowanych przez panią Jolantę

 „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

     Niezapomniana wycieczka

We wtorek (16.10.18r) i środę (17.10.18r) byłam na dwudniowej szkolnej wycieczce w Świeradowie Zdrój i Szklarskiej Porębie z klasą 5B i 5C oraz paniami: p.Karina Rosinską, p.Ewą Świtek i p.Elżbietą Żagiel.

Dnia 29.10.2018r. o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się gra terenowa poświęcona obchodom Dnia Papieskiego pt.:''Jan Paweł II - Promieniowanie Ojcostwa ''.

„Żaden miś nigdy nie powinien być nieszczęśliwy, dlatego: nie kłóćmy się, bądźmy grzeczni, słuchajmy rodziców i dbajmy o pluszaki”. „Zostało mu tylko czekać, aż zjawi się kolejny mugol, który będzie bał się niedżwiedzi…”„Niedżwiedż nie ma jednak tak lekkiego życia” To cytaty nagrodzonych prac w konkursie literackim organizowanym w bibliotece szkolnej w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. W kategorii klas II - V I miejsce zdobyła Milena Głowacka z klasy V e, która pisała na temat „Gdybym był/a pluszowym misiem”. W kategorii klas VI-VIII zwycięzcami okazali się Jakub

Dnia 27 listopada 2018r. razem z kilkoma innymi uczniami z PSP nr 3- Sarą Solską, Emilią Bartyzel i Hubertem Górskim z klasy 8b - miałyśmy okazję wziąć udział w konkursie ortograficznym „Ortomistrz”. Odbył się on w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie na ul. Słowiańskiej w Brzegu. Po przybyciu na miejsce skierowaliśmy się do auli, gdzie zajęliśmy miejsca, a organizatorzy wyjaśnili nam zasady i przebieg konkursu. Rozpoczęło się dyktando zatytułowane „Przygoda w porcie”. Mimo że nie było bardzo trudne, zaskoczyły nas takie wyrazy jak np.„ Kuala Lumpur”. Dużo

W piątek, 16 listopada br. w Klubie 1.Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu rozpoczął się XV Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka pod hasłem „Fides et Patria”, czyli „Wiara i Ojczyzna”. Zebrani goście, wśród których znalazłem się i ja, przedstawiciel Marszałka Województwa Opolskiego Janusz Wójcik, proboszczowie brzeskich parafii, a także rodzina zmarłego przedwcześnie patrona konkursu – ks. Zbigniewa Stefaniaka wysłuchali na początek pieśni patriotycznych (m.in. „Wojenko, wojenko”) w wykonaniu zespołu z Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Zapraszamy do lektury naszej szkolnej gazetki tworzonej przez naszych uczniów. Naprawdę warto! Przekonaj się sam.
W tym numerze:

  • „Idąc prosto przed siebie, nie ujdzie się zbyt daleko…”
  • Jak bardzo się zmieniłam?
  • NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY
  • KĄCIK MAŁEGO EINSTEINA
  • Jak dobrze się dogadywać?
  • ... i takie tam...      

PODSUMOWANIE 4 TURNIEJU MINI SUMO Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 17.11.2018

Zawody odbyły się w dniu 17.11.2018 w sali sportowej MOS Opole (organizator MOS Opole, UM Opola). W turnieju wystąpiło 55 uczniów (21 dziewcząt, 34 chłopców) z 21 szkół i przedszkoli z Opola, Brzegu, Strzelec Opolskich, Chrząstowic, Zawadzkiego oraz Suchego Boru.

 

Z CYKLU „CIEKAWE LEKCJE PRZYRODY” C.D

            Kolejne w tym roku szkolnym ciekawe lekcje. Tym razem dotykamy zjawisk fizycznych. Szalejemy z balonami!!!

Z CYKLU „CIEKAWE LEKCJE PRZYRODY”

Lekcje przyrody w klasach 6 zaczęliśmy od poznawania naszej planety. Tematyka ciekawa, różnorodna i zdecydowanie godna polecenia. Poznawanie kontynentów umożliwiły nam lekcje przygotowane przez samych siebie.

UROCZYSTE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W tym roku mieliśmy wyjątkową okazję do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Taka okazja trafia się raz na 100 lat, dlatego tak wart zapamiętania i uczczenia był ten dzień.

W pewną październikową niedzielę odbył się rajd rowerowy do Barucic . Był to dystans około 35 km , które dały mi dużo wrażeń . Dlaczego? Posłuchajcie sami . Wstałem rano (mniej więcej o ósmej), zjadłem śniadanie, ubrałem się i już o 8:54 byłem gotowy do wyjścia . Następnie czym prędzej zbiegłem do piwnicy po mój rower i wyruszyłem na miejsce zbiórki. O 9:20 dotarłem na Plac Zamkowy, gdzie spotkałem mojego kolegę z klasy-Kamila. Ku mojemu zdumieniu plac był pusty. Za 15 minut wszyscy mieli być na miejscu, a tymczasem byłem tylko ja i Kamil. Po krótkiej rozmowie z Kamilem   

ZAWODY HALOWEJ PIŁKI DZIEWCZĄT

KLAS VI-VIII

W dniu 25.10.2018 r. w naszej szkole, w ramach projektu „ Szkoły promującej zdrowie” odbyły się międzyklasowe zawody halowe piłki nożnej dziewcząt klas VI, VII i VIII. Do turnieju zgłosiły się 3 drużyny w składach :