W dniu 6 czerwca 2019 roku uczniowie z klas 5-8 uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie wiedzy ,,Moduł: Administracja”. Do wykonania mieli cztery zadania: plakat do uzupełnienia, krzyżówkę, quiz. Po podsumowaniu punktów okazało się, że nasza szkoła zajęła I miejsce. Uczniowie otrzymali medale oraz dyplom.

W dniu 8 czerwca w hali Gwardii w Opolu odbył się Międzynarodowy Opolski Integracyjny Festiwal Judo. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów klas 1-2

Pierwszy czerwca oznacza, że lato tuż tuż.... Tym samym coraz bliżej wakacji. Ale zaraz, zaraz ... 1 czerwca to również szczególny dzień dla najmłodszych. To przecież ich Święto! Z tej okazji w piątek 31 maja uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzegu wzięli udział w festynie. Impreza miała miejsce na terenie szkoły, a rozpoczęła ją Pani Dyrektor Agata Wyrwas, która życzyła wszystkim świetnej zabawy.

Dnia 31 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie odbył się  XX Jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Artystyczny „Liść Dębu”- Dąbrowa 2019. Uczennica klasy VIII B Lena Kaśków uzyskała III miejsce  w kategorii soliści klas VIII szkół podstawowych i III szkół gimnazjalnych.

W sobotę, 18 maja, drużyna w składzie: Szymon Bromboszcz z klasy 3 a, Stanisław Matiash z klasy 2 a, Patryk Wasylik z klasy 1 a oraz Joanna Lis z klasy 2 a, wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Drużynowych w szachach dla uczniów klas I – III. Zespół został przygotowany przez pana Marka Barona, który przez cały rok prowadził warsztaty szachowe w świetlicy szkolnej. Turniej odbył się tradycyjnie w Zamku Piastów Śląskich, gdzie uroczystego otwarcia dokonali pan starosta, który turniejowi patronuje oraz pan dyrektor Muzeum Piastów Śląskich. W rozgrywkach wzięło udział

 III edycja  Konkursu Języka Angielskiego „Easy English”  pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu, pana Jerzego Wrębiaka odbyła się w  naszej szkole w dniu 24.05.2019r. Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg konkursu były panie Ewa Piekarczyk , Jolanta Mozolewska oraz Magdalena Łyczak. Jak co roku do udziału w rozgrywkach językowych zaproszono uczniów klas trzecich brzeskich szkół podstawowych, którzy zdobyli czołowe miejsca na etapie międzyklasowym. 

W dniu 14 maja 2019 roku odbyły się w naszej szkole Targi Edukacyjne, w których wzięło udział pięć szkół ponadpodstawowych. Targi adresowane były zarówno do ósmoklasistów jak również do ich rodziców. Każda zaproszona szkoła przedstawiła ofertę kształcenia oraz aktualne zasady rekrutacji. Każdy uczeń mógł otrzymać informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte są szczegółowe informacje o poszczególnych szkołach.

18.05.2019r. klasa 4C pod wychowawstwem p. Bożeny Adamczyk zebrała się na renesansowym dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich, który w XVI w. został przez księcia Jerzego II przebudowany na styl renesansowy wzorując się na Zamku Królewskim na Wawelu. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie muzeum Zamku od działu archeologicznego, gdzie mogli przyjrzeć się unikatowemu łukowi myśliwskiemu z XIV w., ekskluzywnym dzbanom ceramicznym oraz grotowi brązowemu do strzały z łuku, który pochodzi z V w. p.n.e. Dział historyczny zaprezentowały natomiast zbiór numizmatyczny zawierający około 5000 egzemplarzy złotych miedzianych i srebrnych monet. Większość z nich stanowiły monety, które były emitowane przez Piastów oraz książąt Śląskich.

14 maja w naszej szkole gościliśmy burmistrza Brzegu, pana Jerzego Wrębiaka i kierownika biura oświaty, pana Stanisława Kowalczyka, którzy nagrodzili uczniów szkół podstawowych i gimnazjów za zajęcie czołowych miejsc w miejskich etapach konkursów przedmiotowych. Uroczystość, na którą przybyli również dyrektorzy brzeskich szkół, otworzył zespół taneczny klasy I a przygotowany przez panią Małgorzatę Turzańską-Lechowicz. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz gratulacje z rąk burmistrza, a spotkanie zakończył występ Hanny Madej, przygotowanej przez panią Jolantę Mozolewską.

Jolanta Mozolewska

Pewnego dnia słonecznego miało miejsce nie lada wydarzenie: to uczniowie z klasy 1 a wystawiali swoje pierwsze przedstawienie. Poruszało ono tematykę witania wiosny. W przedstawieniu dzieci były podzielone na dwie grupy. Jedna z grup wcieliła się w różne zwierzęta, miała bardzo ciekawe kostiumy, adekwatne do odgrywanych ról: był jeżyk, krecik oraz fantastyczny misio. Był również pokaźny żabi chórek, przygotowany przez Panią Małgorzatę Turzańską-Lechowicz, który żabim tańcem rozpoczął przedstawienie. Natomiast druga grupa pozostała dziećmi i obserwowała zwierzęta i przyrodę. Na

10 maja w hali sportowej MOS Opole odbył się otwarty turniej mini-judo dla dzieci szkół podstawowych miasta Opola w ramach imprez rekreacyjno-sportowych ,,Uzależnieniom mówimy nie", w którym udział wzięło 7 uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klasy IV C wraz z wychowawcą Bożeną Adamczyk wzięli udział w szczytnej akcji ,,Mania Pomagania”. Akcja polegała na napisaniu jak największej ilości widokówek dla Cudownej dziewczynki Marysi, która przeżywa trudne chwile w swoim krótkim życiu. Uczniowie przesyłali pozdrowienia, życzenia jak również wiele ciepłych słów płynących z ich małych serduszek. Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym. Brawo dla uczniów!!! Zdjęcia w środku.

Każdego roku w naszej szkole uczniowie klas I. są uroczyście przyjmowani do grona czytelników. Poznają bibliotekę, jej organizację, regulamin i zbiory. Ważnym elementem tegorocznych spotkań była rozmowa o tym, jak należy dbać o książki na podstawie wiersza pt. „Prośby książki”. Zagadki zadawane przez Kalinę Baran, Dianę Solską i Wiktorię Czarnotę z kółka bibliotecznego były małym egzaminem z zainteresowań czytelniczych pierwszaków. Wszyscy wykazali się dużą znajomością wielu baśni i bajek i doskonale się bawili. Uświetnieniem spotkań były występy uczennic z klas II- Wiktorii

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu informuje,
że ze względu na wysokie temperatury, od dnia 13 czerwca 2019 roku,
do odwołania, zajęcia lekcyjne będą skrócone do 30 min.

Świetlica szkolna pracuje według planu, jednak prosimy rodziców o odbieranie dzieci,
w miarę możliwości, jak najwcześniej.
WYKAZ DZWONKÓW obowiązujący od dnia 13 czerwca br.
1. 8.00 - 8.30
2. 8.35 - 9.05
3. 9.10 - 9.40
 4. 9.45 - 10.15
    5. 10.25 - 10.55
   6. 11.05 - 11.35
   7. 11.45 - 12.15
    8. 12.20 - 12.50

OBIADY WYDAWANE BĘDĄ W GODZINACH: 10.15 – 11.45


dyrektor szkoły
Agata Wyrwas