Na przełomie lutego i marca bieżącego roku odbył się Świetlicowy Turniej Szachowy. Chętni uczestnicy rozgrywali mecze w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowili zawodnicy z klas pierwszych, drugą z klas drugich, a trzecią uczniowie z klasy trzeciej i czwartej. W sumie do Turnieju przystąpiło 18 uczestników.

W połowie września, czyli dokładnie dnia 15 przypada Międzynarodowy Dzień Kropki , który w naszej swietlicy był obchodzony już po raz trzeci. Ponieważ dzieci poznały historię małej Vashti bohaterki słynnej książki Petera Reylondsa pt. „The Dot”. Mogły skupić się na twórczym działaniu z „kropką w roli głównej” . Odkrywanie własnych możliwosci twórczych jest wielką przyjemnoscią dla każdego człowieka i daje mu wiele satysfakcji, dlatego „kropkowe zajęcia” pod kierunkiem p. Joanny Nowickiej były bardzo kreatywne i radosne, bo, „każdy z NAS jakiś talent i zdolnosci MA”, a najważniejsza jest wiara we WŁASNE możliwosci.